keyboard_arrow_up
menu
SV | EN | RU
SV | EN | RU

DOKKINO tulee taas!

DOKKINO 2023. Aikiddo.

Suosittu lasten ja nuorten dokumenttielokuvatapahtuma DOKKINO järjestetään jo 21. kerran vuonna 2023. Vuoden 2023 Helsingin DOKKINO-tapahtuma järjestetään jälleen elokuvateattereissa tutusti DocPoint-festivaalin yhteydessä.

Ilmoittautuminen Helsingin DOKKINO-näytöksiin on nyt käynnissä! Ilmoittaudu mukaan lomakkeen kautta täällä.

Tutustu myös uuteen elokuvaohjelmistoon tapahtuman verkkosivuilla sekä vuoden teemaan Upean omanlainen.

*****

Barn och ungas dokumentärevenemang DOKKINO ordnas för 21:a året och andra gången på svenska! Efter några år av restriktioner kan Helsingfors DOKKINO 2023 äntligen ordnas under dokumentärfilmsfestivalen DocPoint. 

Anmäl nu med er klass med anmälningsblanketten på DOKKINOs hemsida.  

Bekanta er med årets DOKKINO-filmer på vår hemsida och årets temat Underbart unik.