keyboard_arrow_up
menu
SV | EN | RU

Osallistu Koulukinon palautekyselyyn

Arvomme kaikkien palautetta antaneiden kesken elokuvalippuja

SV | EN | RU

Koulukinon uuden Elokuvaharrastus.fi-sivuston ennakkoesittely Teamsissa 10.4.

Koulukino © Sami Heiskanen

Koulukinon Saara Konttinen esittelee harrastusohjaajille suunnattua Elokuvaharrastus.fi-sivustoa Teams-alustalla ke 10.4. klo 10-12. Ilmoittaudu mukaan tutustumaan ja keskustelemaan! Lähetämme ilmoittautuneille Teams-linkin tapaamiseen viimeistään maanantaina 8.4.

Koulukinon tuottaman Elokuvaharrastus.fi-sivuston tarkoituksena on mahdollistaa Harrastamisen Suomen mallin elokuvaharrastuksen järjestäminen jokaisella paikkakunnalla. Sivusto tarjoaa harrastuksen ohjaajalle tietoa ja välineitä turvallisen ja laadukkaan elokuvaharrastuksen toteuttamiseksi.

Sivusto on osa opetus- ja kulttuuriministeriön tukemaa Harrastamisen Suomen mallin elokuvaharrastuksen kehittämishanketta. 

Sivuston beta-versio julkaistaan 24.4.2024.