keyboard_arrow_up
menu
SV | EN | RU

Osallistu Koulukinon palautekyselyyn

Arvomme kaikkien palautetta antaneiden kesken elokuvalippuja

SV | EN | RU

#trailerihaaste23 haastaa lasten ja nuorten elokuvaharrastusryhmät tekemään trailerin ryhmänsä toiminnasta

Haasteella tehdään elokuvaharrastusta näkyväksi.

Koulukino ja Elokuvakeskus Botnia haastavat kaikki lasten ja nuorten elokuvaharrastuskerhot tekemään trailerivideon omasta toiminnastaan ja jakamaan sen omassa sosiaalisessa mediassaan 15.12.2023 mennessä tunnisteilla #trailerihaaste23 ja #harrastamisensuomenmalli

Kaikki haasteeseen lähetetyt trailerit jaetaan kansainvälisenä lyhytelokuvapäivänä 21.12. Koulukinon Instagram-tilillä. Huomioi kuvauslupa-asiat tarkkaan, sillä trailerihaasteen tuotokset ovat julkisia! 

Jos harrastusryhmäsi järjestäjällä ei ole somekanavaa, voit lähettää trailerinne WeTransfer-palvelun kautta Saara Konttiselle (etunimi.sukunimi at koulukino.fi), joka koordinoi Koulukinon Harrastamisen Suomen mallin toimintoja.

Vinkkejä trailerin tekoon